Szent László király római katolikus templom (2010)
Püspökszentlászló a maga nemében egy valóságos ékszerdoboz, amit természeti környezetének, és különleges egyházi épületeinek köszönhet. Ezek közül az egyik különlegesség a kastélyhoz kapcsolódó római katolikus templom, amely a kastéllyal egyidőben, 1797 épült késő barokk stílusban.
A templom belsejében látható főoltár 1903-ban készült, amelynek képe a Szűz Mária előtt hódoló Szent Lászlót ábrázolja. A két mellékoltár is található a templomba: egy Jézus Szíve-, illetve egy Mária Szíve-oltár.
Zichy-kereszt (2010)
A falu bejáratánál álló kőkeresztet Gróf Zichy Gyula állíttatta 1912-ben. A pécsi oktatásért és kultúráért sokat tett püspök gyakran járt pihenni a püspökszentlászlói nyaralóba.
Kis-tóti-völgy (2010)
A Kis-tóti-völgyben Püspökszentlászlót Pusztabányával összekötő kék háromszögjelzés vezet. A völgyben találjuk a Bába-kút és a Daragói-Nagy-forrás nevű zárt forrásokat, amelyeket a helyi vízmű bekerített. (mindkét forrás vizét Hosszúhetény használja).
Üveghuta (2010)
A Pusztabányát körülölelő erdőkben több üvegfújó kemencéket tártak fel az évek során. Ezek közül sikerült néhányat működőképes állapotba hozni és időnként használják is üveg fújására.
A kemencemaradványok és környékük, Mecseki ipartörténeti emlékhelyé van nyilvánítva.
Erdészpihenő (2010)
A Kárászi erdészet „kerületháza” Pusztabányán található a turistautak találkozásánál.
Az impozáns faépület az 1995-ös OEE Vándorgyűlésre épült a sajtó számára.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






